Rogue One: A Star Wars Story
- Dette emne har 28 svar og 12 stemmer, og blev senest opdateret for 8 år, 2 måneder siden af
Philip O.
-
ForfatterIndlæg
-
-
Philip O
DeltagerSå er det lige ved at være oppe over at en ny Star Wars-film får premiere og ligesom vi har gjort de sidste par år, så arrangerer klubben en samlet tur til at se den.
Det vil foregå i Hillerød Bio og blive en 2D-forestilling, hvis der er et valg.
Til Billetten giver kaffekassen igen et tilskud, hvis størrelse dog kommer til at afhænge af hvor mange vi bliver. Derfor vil vi gerne allerede på nuværende tidspunkt høre en tilkendegivelse fra folk om de har lyst eller tid til at deltage.
Datoen for arrangementet er tentativt sat til torsdag d. 15/12, da weekenden højst sandsynligt vil blive overcrowdet, enten med aftaler for folk eller andre fans der skal i biffen og se filmen, og førstkommende Mandag er d. 19/12, altså fem dage før juleaften :ohmy: derfor sigter vi efter at tage i biffen d. 15/12. Datoen er dog lidt i flux, da komplikationer KAN opstå, enten med rykkede premieredato, umuligt at få billetter til den dag eller lign. Også derfor vi gerne vil have et antal så hurtigt så muligt, så vi kan melde et præcist antal ud til et evt. forsalg.Håber at det har jeres interesse, og så glæder vi os til at dele en splinterny Star Wars film med jer alle sammen
-
Philip O
DeltagerJeg vil opretholde en liste med folk der har meldt sig til. Hvis ikke du figurerer herpå senest et døgn efter at du har tilmeldt dig, så hiv fat i mig.
Tilmeldte:
Philip
Jakob
Morten
Kim
Mette
Pierre
Malene
Nikolaj
Jesper
Tobias
Jonas
Henrik
Daniel
Thomas
Peter W -
Philip O
DeltagerJeg vil selvføgelig ligge ud med et godt eksempel og melde mig til
-
Jacob P
Deltagerstarwars for the win
-
Morten O
DeltagerJeg tilmelder mig også
-
Kim A
Deltagerjeg er med
og Mette
-
Pierre A
DeltagerI’m in for sure
-
Nikolaj S
DeltagerTilmelder mig og Malene
-
Anonym
Hej Phillip
Jeg vil også gerne med i biffen
-
Tobias B T
DeltagerJeg vil gerne med ind i biffen
___________
|## #. – .## #|
|##| _ : _ |##|
|# / (_Y_) #|
|# ( /m / )#|
| _.’-/’ – ‘ -‘._|
-
Jonas E
Deltagerjeg vil også gerne med
-
Kim A
DeltagerSuper
-
Claus W
DeltagerBilletsalget starter imorgen kl 12.00
-
Philip O
DeltagerDet har jeg noteret.
Sidste chance for at beslutte og tilmelde jer er i aften. Derefter er det på eget initiativ og penge.
-
Henrik O
Deltagerjeg vil også gerne med
-
Philip O
DeltagerHurtig opdatering:
Billetterne er købt og forestillingen bliver 18.20 torsdag d. 15/12.
Pris og evt nærmere detaljer tilgår. -
Philip O
DeltagerDer er blevet udregnet tilskud og prisen der skal betales er 75 kr for medlemmer og 105 for ikke-medlemmer. Jeg opretholder en liste over dem der ikke har betalt. Hvis du ikke er på listen er din betaling registreret.
Jeg tager ikke imod kontanter, kun overførsler pr Netbank eller Mobilepay. Sidste frist er på dagen. Hvis der ikke er blevet betalt, bliver billetten refunderet.Mit nummer er 29670333. Hvis kontonummer er påkrævet, så skriv en SMS til mig.
Tilmeldte:
Daniel -
Tobias B T
DeltagerGrundet nogle nye informationer kan jeg desværre ikke komme i hele uge 50.
-
Anonym
Jeg kan godt komme betaler i morgen
-
Philip O
DeltagerDet er fedt nok at du gerne vil være med Bastian, men som jeg skrev for over tre uger siden:
Philip O wrote:Sidste chance for at beslutte og tilmelde jer er i aften. Derefter er det på eget initiativ og penge.Så jeg kan ikke hjælpe dig der.
-
Kim A
DeltagerPhilip O wrote:Det er fedt nok at du gerne vil være med Bastian, men som jeg skrev for over tre uger siden:Philip O wrote:Sidste chance for at beslutte og tilmelde jer er i aften. Derefter er det på eget initiativ og penge.Så jeg kan ikke hjælpe dig der.
er der købt bilet til Tobias, så kunne Bastian måske få den?
ellers har Philip ret det er for sen tilmelding.
-
Philip O
DeltagerNej, der er ikke en billet til Tobias
-
Philip O
DeltagerPhilip O wrote:Nej, der er ikke en billet til TobiasDet er derfor han var pillet af listen over betalte/ikke betalte
-
Philip O
DeltagerJeg kan hjælpe dig så meget Bastian at der stadig er masser af gode billetter til forestillingen, så der burde ikke være noget problem for at du selv kan ordne det.
-
Morten O
DeltagerHvad tid skal vi mødes?
-
Philip O
DeltagerSenest kl 18 i foyeren i biografen.
-
Anonym
Ok så ser jeg den selv på et tidspunkt
-
Philip O
DeltagerSå er det i aften at det går løs piger og drenge. Vil endnu en gang minde om at mødetidspunktet er senest kl. 18 i foyeren til biografen, så der er tid til at fordele billetter og få købt ind. Vi ses alle sammen derinde
-
Philip O
DeltagerEndnu en film og endnu en succesfuld tur i biografen vel overstået. Tusind tak til alle, både medlemmer og gæster, for at I havde lyst til at dukke op og gøre det til en fantastisk oplevelse.
Og lad os så sørge for at vores næste omgang bliver om muligt endnu bedre (Selvom det nok skal blive det)
[attachment=78]mms_20161216_151007.jpg[/attachment]
-
-
ForfatterIndlæg